Idén felkérést kaptam a közép-európai egyetem (CEU) “maximising your future” elnevezésű szuper hétvégéjére előadást tartani. A szuper hétvége keretében a CEU Executive MBA hallgatói olyan témákban kapnak gyakorlati felkészítést, ami segiti őket abban, hogy
- vezetõként tudjanak reagálni azokra a kihívásokra, amikkel a karrierjük során találkozni fognak,
- illetve a saját karrierjük építéséhez tanulnak trükköket és kapnak gyakorlati oktatást.
Az első óra amivel kezdenek, az a hiteles vezetésről szól, amit aztán követ a LinkedIn használata az álláskereséshez, majd az olyan kulisszatitkokkal folytatják, hogy az Executive Search cégek milyen szempontok szerint dolgoznak, de tanulnak itt a hallgatók a vezetői coachingról is.
Ennek a sorozatnak a keretében tartottam tavasszal és ősszel is előadóként a “hiteles vezetés” órát.
Ezeken az órákon azt elemeztük, hogy a hiteles vezetéshez mik azok, amik elengedhetetlenül szükségesek, és hogy más más a hitelesség jelentése a tulajdonos, a főnök és a beosztott szemében is.
Megvitattuk, hogy mi a modern leader definíciója, hogy mit jelent és hogyan lehet autentikusnak lenni, de szó esett a Ferenc pápa által vezetői betegségeknek nevezett 15 jellemzőről is.
Vizsgáltuk a kulturális különbségek hatását a döntéshozatal mechanizmusára, és beszélgettünk a Harvard Business Review felmérése által elengedhetetlennek tartott vezetői képességekről is.
Nagyon pezsgő, élénk beszélgetések jellemezték ezeket az órákat. És mivel másnap a LinkedIn használatának tanulása során a hallgatók közül mindkét alkalommal sokan meghívtak ismerősnek, azt gondolom, hogy nyugodtan tekinthetem ezt a pozitív visszajelzésük egyik jelének is.